امروز سه شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۹
تازه ترین اخبار شرکت ها :

گروه نیازمندی ها

اطلاعاتی در مورد مراحل راه اندازی شهربازی

تاریخ : 1398/05/12
اطلاعاتی در مورد مراحل راه اندازی شهربازی

 

مراحل راه اندازی شهربازی

آیا با مراحل راه اندازی شهربازی آشنایی دارید؟ در ان مقاله می خواهیم در این خصوص صحبت کنیم. طی بیست سال اخیر, توجه به صنعت ساخت و راه اندازی شهربازی بسیار زیاد شده است و دلیل این امر درآمدهای مرتبط با این حوزه می باشد که همواره سیری صعودی را طی کرده است. البته نمی توان گفت که تمامی پارک های افتتاح شده در این زمینه موفق بوده و با شکست مواجه نشده اند. چرا که برای موفقیت در راه اندازی و افتتاح پارک,  بایستی اصول و قواعد مربوط به مراحل راه اندازی شهربازی را به خوبی بدانید و بتوانید از این طریق درآمدی ثابت و سرمایه ای هنگفت به دست آورید. برای این منظور باید با یک تیم مجرب در ساخت پارک خود همکاری کنید تا بتوانید در این زمینه موفق شده و شاهد پیروزی های خود در این حوزه باشید.

 

توجه داشته باشید که بدون اخذ و دریافت مجوز های مورد نیاز برای ملک زمین خود شما نخواهید توانست گام های لازم برای راه اندازی شهربازی خود را طی کنید از این رو در وهله اول بایستی به این موضوع حساسیت لازم را نشان دهید.

 

 

 

در این مقاله سعی بر آن داریم تا شما را با مراحل راه اندازی شهر بازی، اخذ تاسیس مجوز شهربازی، و گام هایی که بایستی در این خصوص بردارید آشنا کنیم لطفا با ما همراه باشید و گام های لازم برای راه اندازی یک شهربازی مد نظر و دلخواه را فرا بگیرید . توجه داشته باشید که این حوزه ای که می خواهید در آن قدم بگذارید با مشکلاتی نیز روبه رو می باشد که برای رسیدن به هدف خود باید تمامی این مشکلات و سختی ها را پشت سر بگذارید.


 

 

مرحله اول: طراحی پارک و جذب سرمایه: مراحل راه اندازی شهربازی

1-1-   نوعی از شهربازی که در نظر دارید را انتخاب کنید

شما در مرحله و گام اول از راه اندازی پارک باید تحقیقات بازار انجام دهید به این منظور که بتوانید تجربه ای متفاوت و حسی هیجان انگیز را در مشتریان و مراجعه کنندگان به وجود آورید و برای همین پیشنهاد می کنیم برحسب نوع تجهیزات سواری تفاوت ایجاد کرده و هیجان انگیز ترین و بهترین تجهیزات سواری را عرضه کنید. توجه داشته باشید که انتخاب نوع پارک از مهم ترین مراحل راه اندازی شهربازی می باشد. دو نوع پارک، پارک های موضوعی و پارک های آبی از اصلی ترین انتخاب های شما می توانند باشند .از دیگر پارک ها با زمینه های مختلف می توان به پارکهای ماجراجویانه , پارک های تاریخی مانند پارک دایناسورها , مراکز تفریحی علمی و تخیلی و پار کهایی با موضوعات کارتونی مانند دیزنی لند اشاره کرد

 

2-1-   یک نام تجاری برای پارک خود انتخاب کنید

از دیگر مراحل راه اندازی شهربازی می توان به انتخاب برند تجاری یا همان اسم تجاری اشاره کرد. با این که ساخت شهربازی جدید این امکان را به شما می دهد تا کنترل بیشتری بر انتخاب تجهیزات ارائه شده در پارک  خود داشته باشید اما استفاده از نام تجاری شناخته شده برای پارک خود بیشتر مورد تایید می باشد و از این طریق می توانید سبب جذب حمایت های بیشتری از سوی افراد واقع شوید. این گزینه برای طی کردن مراحل راه اندازی شهربازی برای یک فرد بی تجربه مناسب خواهد بود.

 

3-1-   یک تیم حرفه ای و با تجربه برای بررسی امکان سنجی استخدام کنید

بررسی امکان سنجی ای یکی دیگر از مهمترین مراحل راه اندازی شهربازی می باشد چرا که اجرای آن سبب ارزیابی درآمدها و تعداد مراجعه کنندگان در سال اول بوده و هزینه ها را برآورد خواهد کرد زیرا وروی افراد به پارک شما در اولین سال راه اندازی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

 

و این امر سبب خواهد شد که شما میزان موفقیت خود را تخمین بزنید و هم چنین مقدار هزینه و سرمایه مورد نیاز برای طی کردن مراحل راه اندازی شهر بازی را برای شما مشخص خواهد کرد. توجه داشته باشید که با داشتن  بازار کساد برای شهربازی تان تنها باعث هدر رفتن زمان و هزینه وتلاش خود شده اید.

 

 

 

 

 

 

4-1-   یک طرح تجاری آماده کنید

برای نوشتن یک طرح تجاری مناسب باید جزئیات را با دقت زیادی در نظر بگیرید. توجه داشته باشید در مراحل راه اندازی شهربازی داشتن یک بیزنس پلن موفق تاثیر بسیاری در جذب سرمایه گذاران و پیشبرد موثر تجارت خواهد داشت. این طرح تجاری به صورت کلی شامل موارد زیر می باشد:

شما با بررسی پروژه خود شامل نوع پارک انتخابی ,تحقیقات بازاریابی، اندازه بازار، و میزان سود حاصله امکان دانستن پیروزی و یا شکست خود در این مسیر را خواهید داشت.. هم چنین وجود یک برنامه بازاریابی به شما کمک می کند تا با مشتریان خود ارتباط برقرار نمایید.

 

 این پروژه شامل مراحلی چون ساخت پارک مانند انتخاب مکان، انتخاب نوع پارک، استخدام پیمانکار و استخدام کارکنان و غیره می باشد لذا داشتن یک طرح عملیاتی ضروری به نظر می رسد.

یرنامه ریزی های مالی در مراحل راه اندازی شهربازی جزو نخستین موارد می باشد که سرمایه گذاران به آن حساسیت و توجه بیشتری دارند نظیر هزینه های بیمه، هزینه های بازاریابی، هزینه تجهیزات، فروش حق بلیط، بازی ها، هزینه ها و هزینه های پرسنلی و به طور کل هزینه ها و درآمدهای 5 سال نخست

 

 

 

5-1-   از یک شرکت متخصص برای طراحی شهربازی نظر و کمک بخواهید

شما قبل از مراجعه کردن به سرمایه گذاران مستعد بایستی یک مدل کامل و جذاب از پارک تان داشته باشید توجه داشته باشید که طراحی یک شهربازی نیازمند داشتن مهارت هایی از طراحی و نیز درک مهندسی از تجهیزات مورد استفاده در شهر بازی تان می باشد تا بتواند امنیت لازم را از نظر استانداردهای لازم داشته باشد

 

 

 

 

 

6-1-   پیشنهادهای مستند به سرمایه گذاران ارائه کنید

برای جذب توجه سرمایه گذاران مستعد باید پیشنهادهای شما به گونه ای باشد که آنها را از لحاظ مالی تحت تاثیر قرار دهند.استراتژی خروجی می تواند در میزان سرمایه ای که به پول تبدیل خواهد شد، بحث کند.

 

7-1-   راه اندازی پارک را به سرمایه گذاران مستعد پیشنهاد دهید

همانطور که میدانید مراحل راه اندازی شهربازی هزینه هایی را به دنبال دارد .شما بایستی به سراغ بانک های هدف و سرمایه گذاران مالک بروید و پس از جذب سرمایه مناسب می توانید طرح پیشنهادی خود را ارائه دهید. بدانید که فروش شهربازی امری بسیار دشوار می باشد برای افزایش بخت خود و موفقیت در این حوزه پیشنهاد می کنیم با سرمایه گذارانی که در این حوزه فعالیت داشته اند همکاری کنید. سرمایه گذاران ده ها و صدها پیشنهاد در این خصوص دریافت می کنند که بهترین روش استفاده از ارتباطات پیشنهاد شده به سرمایه گذاران مستعد می باشد.

 

 

 

 مرحله دوم: ساخته شدن شهربازی: مراحل راه اندازی شهربازی

1-2-   تشکیل تیم خود

تشکیل تیم یکی از مراحل مهم راه اندازی شهر بازی بوده و نیاز به نقشه برداران، مدیران با تجربه برای تکمیل پروژه، معماران و یک شرکت ساختمانی با تجربه برای نصب تجهیزات سواری نیاز خواهیم داشت.

 

2-2-   انتخاب مکان مناسب

شما بایستی یک یا دو مکان قبل از رفتن پیش سرمایه گذاران در نظر داشته باشید که این مکان بایستی بسیار سنجیده انتخاب گردد و عواملی نظیر دسترسی راحت برای گردشگران، قابلیت گسترش ، تجارت های اطراف، قوانین منطقه بندی برای یک مکان و نواحی اطراف آن و آب و هوا در نظر گرفته شده باشد.

 

 

3-2-   نهایی کردن طرح پارک

در این مرحله از راه اندازی شهربازی، بایستی طرح های کلی با تمامی جزئیات مربوطه به مطالعات مهندسی به منظور جاذبه ها و تجهیزات مورد نیاز  تکمیل گردد و نحوه راه اندازی بخش های مختلف شهربازی مشخص گردد.

 

 

 

 

 

4-2-   گرفتن مجوز های لازم

شما برای شروع ساخت و طی کردن مراحل راه اندازی شهربازی بایستی  اقدام به اخذ مجوز شهر بازی نمایید. هم چنین برای افتتاح شهربازی نیز به مجوز های دیگری نیاز خواهید داشت. شما باید پارکتان را با استاندارد بین المللی مطابقت دهید. به احتمال زیاد به مجوزهای مربوط به خدمات استانی، یا محلی نیز برای شروع کار نیاز خواهید داشت.

 

 

  

 5-2-   به مزایده گذاشتن اجزای پروژه و برنامه ریزی کردن برای تکمیل آن

برای ساخت و تکمیل مراحل راه اندازی شهربازی و  به منظور کاهش هزینه های ساخت می توانید بخشهای مختلف ساخت پروزه را به مزایده بگذارید. پیشنهاد میکنیم افتتاح پارک خود را در تابستان انجام دهید تا افراد بیشماری از شهربازی شما دیدن کنند.

 

6-2-   ساختن شهربازی

در این مرحله شما دیگر می توانید رویای خود را به واقعیت تبدیل کنید. شرکت هایی که با آنها همکاری دارید و سازندگانی که قرارداد بسته اید تمامی بخش های شهربازی شما را ساخته و تمامی تجهیزات و سیستم های سواری را تهیه خواهند کرد. و قبل از هر اقدامی تمامی تجهیزات باید مورد آزمایش قرارگیرند تا مشاهده شود که همه چیز به درستی و بدون نقض کار می کند.

 

 

 مرحله سوم: افتتاح شهربازی: مراحل راه اندازی شهر بازی

1-3-   خرید بیمه

شرکت هایی وجود دارد که بهترین نوع  بیمه را برای شهربازی ها در نظر گرفته وشما باید  پارک خود را با مناسبترین هزینه بیمه کرده  تا بهترین خدمات پوشش بیمه ای را دریافت کنید.

 

2-3-   برای تبلیغات پارک تان یک شرکت بازاریابی انتخاب کنید

توجه داشته باشید که نیاز شما به شرکت بازاریابی برای تبلیغات پارک شما حتی پس از اتمام ساخت نیز وجود خواهد داشت؛ که از طریق روزنامه ها و آگهی های اینترنتی و یا بیلبورد ها و آگهی های تلویزیونی به خوبی انجام خواهد شد. هم چنین ارائه تخفیف به مناسبت های گوناگون در سال اول افتتاحیه شهربازی و تبلیغ برای پارک شما بسیار تاثیر گذار می باشد. توجه داشته باشید که تعداد مراجعه کنندگان در سال نخست در روند موفقیت و پیشرفت شهربازی شما بسیار تاثیر گذر خواهد بود از این رو حتما به این موضوع در مراحل راه اندازی شهربازی توجه کنید.

 

 

 

 

 

 

 

3-3-   برای اداره پارک افرادی را استخدام کنید

پس از طی کردن مراحل قبلی,  زمان استخدام کارکنان و آموزش آنها فرا می رسد که یکی از مدیران این پروژه باید این مسئولیت را به عهده بگیرد؛ و تمامی عملکرد تجهیزات و بازی ها و تمامی امور لازم در شهربازی به کارکنان آموزش دهد. امتیازها، فروش بلیت، نحوه برخورد و کار کردن در محیط شهربازی از جمله دیگر موضوعاتی می باشد که کارکنان و پرسنل بایستی قرا بگیرند.

 

 

 

 

 

4-3-   با یک افتتاحیه ساده شروع کنید

قبل از افتتاحیه رسمی بهتر است افرادی را به شهربازی دعوت کرده و تمرین هایی داشته باشید و این شانس را برای کارکنان خود مهیا کنید تا نحوه برخورد با مشتریان و انجام مسئولیت خود را تجربه کنند. هم چنین شما نیز می توانید در کنار کارکنان با هرگونه پیشامد عملیاتی مواجه شده و برای تکمیل عملکرد تجهیزات مورد نیاز و موارد ناقص و مورد نیاز اقدامات لازم را انجام دهید و به صورت کامل و بدون عیب و ایراد در روز افتتاح رسمی حاضر شوید.


 

 

5-3-   شهربازی را افتتاح کنید

و در آخر پایان مراحل راه اندازی شهربازی نوبت به افتتاح رسمی خواهد رسید و بهتر است از مهمانان ویژه و مقامات دولتی و مهم در این مراسم دعوت داشته باشید و حتما برنامه هایی برای برگزاری جشن بسیار باشکوه ترتیب دهید و از این طریق مهمانان و مراجعه کنندگان را تحت تاثیر قرار دهید. و برای اینکه مراجعه کنندگان و بازدیدکنندگان از شهربازی شما در پیش دوستان و آشنایان خود تبلیغ کنند بایستی آنها را به خوبی تحت تاثیر قرار داده و رضایت آنها را به دست آورید. این گزینه نیز در آخرین مراحل راه اندازی شهربازی از اهمیت بسیاری برخوردار می باشد.

  


تعداد بازدید:2890

نظرات کاربران

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر دهید.
نظر خود را وارد کنید :
نام و نام خانوادگی : ایمیل :
کد امنیتی روبرو :
 

مطالب مرتبط

مسئولان استانی هشدار می دهند شهربازی های غیر استاندارد ارومیه را دریابید
مسئولان استانی هشدار می دهند شهربازی های غیر استاندارد ارومیه را دریابید
اولین شهر بازی ها کی و کجا ساخته شدند
اعتدال شهربازی ها یکی از جذاب ترین تفریحگاهها در شهرهای توریستی به شمار می روند و گردش مالی آنها هر سرمایه گذاری را برای سرمایه گذاری ترغیب می کند. شهربازی ها به مفهوم امروزی آن بعد از
تجهيزات زمين بازي - مقررات ايمني و روشهاي آزمون انواع سرسره
تجهيزات زمين بازي- انواع سرسره مقررات ايمني و روشهاي آزمون
تجهيزات زمين بازي - وسايل نوساني (الاكلنگ ها)
چاپ اول آشنايي با مؤسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران
برپایی دومین نمایشگاه بین المللی شهربازی، پارکها، تجهیزات و فن آوری اوقات فراغت
دومین نمایشگاه بین المللی شهربازی، پارکها، تجهیزات و فن آوری اوقات فراغت از تاریخ 18 لغایت 21 بهمن ماه 1391 در محل دائمی نمایشگاههای بین المللی تهران برپا می گردد. اولین نمایشگاه در اذر ماه سال گذشته
نمایشگاه سرگرمی و اوقات فراغت در لندن
با شروع سال جدید میلادی نمایشگاههای سرگرمی و اقات فراغت در کشورهای مختلفی برگزار می گردد. یکی از این نمایشگاهها در تاریخ 22 الی 24 ژانویه در لندن برگزار می گردد. این نمایشگاه که در ارتباط با صنعت سرگرمی
نمایشگاه Tile India در هند
یکی دیگر از نمایشگاههایی که در ژانویه 2013 در هند برگزار میشود Tile India نام دارد. این نمایشگاه نیز از تاریخ 23 الی 25 ژانویه توسط شرکتهای گروه سانیندرا برگزار میشود موقعیت مناسبی را برای فعالان این عرصه فراهم