امروز چهار شنبه ۱۸ تیر ۱۳۹۹
تازه ترین اخبار شرکت ها :

گروه نیازمندی ها

فرصت‌ها و چالش‌های جشنواره ملی اسباب‌بازی بررسی شد

تاریخ : 1398/11/20
فرصت‌ها و چالش‌های جشنواره ملی اسباب‌بازی بررسی شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

فرصت ها و چالش های جشنواره ملی اسباب بازی بررسی شد

 

اولین نشست هم‌اندیشی و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی صبح روز ۱۶ بهمن ۱۳۹۸در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار شد.

 

به‌گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این نشست گزارش بخش‌های مختلف پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از سوی مسوولان هر بخش ارایه شد و نقاط ضعف و قوت آن مورد نقد و بررسی قرار گرفت.

 

مسیر واقعی رشد صنعت اسباب‌بازی ایجاد شده است

 

آیدین مهدی‌زاده مسئول کمیته طرح، برنامه‌ریزی و برگزاری رویدادهای جانبی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در ابتدای این نشست گفت: در زمینه‌ی اهمیت صنعت اسباب‌بازی سال‌هاست که گفت‌وگوهای زیادی صورت گرفته و تحولات آن مشهود است که امیدواریم با همراهی بیشتر سازمان‌ها و دست‌اندرکاران این حوزه هر روز شاهد رشد بهتر آن باشیم.

 

وی یکی از ویژگی‌های مهم جشنواره اسباب‌بازی را فعال شدن افراد دست‌اندرکار این صنعت و ایجاد مسیر واقعی برای رشد و توسعه دانست.

 

صنعت اسباب‌بازی تلاش می‌کند حال مخاطبان را خوب کند

 

غلام‌رضا دیزجی رییس انجمن تولید کنندگان اسباب‌بازی در این نشست گفت: امروز بیش از هر زمانی جامعه نیاز به نشاط و شادابی دارد و اولین هدف صنعت اسباب‌بازی تلاش برای بهتر شدن و القای حال خوش به کودکان و حتی بزرگ‌سالان است.

 

وی افزود: برگزاری جشنواره ملی اسباب‌بازی ضمن جلب توجه بیشتر مسوولان به این صنعت موجب توسعه، ترویج و حرکت به سوی آینده‌ای روشن‌تر برای صنعت اسباب‌بازی می‌شود.

 

اهداف اصلی جشنواره محقق شد

 

محسن حموله مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون در ادامه در سخنانی گفت: پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در سال رونق تولید و با شعار «تمرین زندگی» در حالی برگزار شد که از رهگذر برگزاری جشنواره‌های قبل فرصت همکاری، همراهی و نقش‌آفرینی فعالان حوزه بازی و اسباب‌بازی در این دوره همانند دوره قبل و با مشارکت بیشتری فراهم شد.

 

وی همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی، ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شورای نظارت بر اسباب‌بازی در برگزاری هر چه مطلوب‌تر پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی مصداق بارز مشارکت جمعی بخش‌های دولتی و خصوصی است.

 

دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در ادامه یادآور شد: برگزاری نمایشگاه تخصصی دست‌آوردهای صنعت اسباب‌بازی به برقراری ارتباط میان پژوهش‌گران، طراحان، تولیدکنندگان، سرمایه‌گذاران، توزیع‌کنندگان و همه فعالان این حوزه منجر شد.

 

وی اظهار داشت: نتایج ارزیابی‌های نشان می‌دهد جشنواره در تحقق اهداف خود از جمله ساماندهی صنعت اسباب‌بازی و برقراری ارتباط میان طراحان، تولیدکنندگان و توزیع‌کنندگان موفق عمل کرده است به گونه‌ای که در بیشتر بخش‌ها شاهد رضایت بالای ۸۰ درصدی از سوی مخاطبان بودیم.

 

حموله در پایان خاطرنشان کرد تداوم برگزاری این جشنواره‌ می‌تواند به ساماندهی صنعت اسباب‌بازی و توسعه و ترویج کارکردهای بازی و اسباب‌بازی کمک کند.

 

امکان انجام بازی‌های رایانه‌ای روی تماشاخانه سیار کانون فراهم شد

 

محمدرضا کریمی صارمی مدیرکل امور سینمایی کانون نیز گزارشی از سفر تماشاخانه سیار کانون به استان سیستان و بلوچستان در روزهای برگزاری جشنواره ملی اسباب‌بازی ارایه کرد و گفت: در این سفر امکان انجام بازی‌های رایانه‌ای بر روی تماشاخانه سیار کانون فراهم شد تا کودکان مناطق محروم این استان بتوانند از آن استفاده کنند.

 

وی هم‌چنین خاطر نشان کرد در این سفر بیش از ۳هزار اسباب‌بازی، ۱۶ هزار بسته‌ی فرهنگی و تغذیه سالم نیز در میان کودکان و نوجوانان مناطق مختلف استان سیستان و بلوچستان توزیع شد.

 

رشد سه‌ونیم برابری محصولات عرضه شده در بخش بازار

 

محمدحسین نخ‌چی مسوول بخش بازار پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی نیز در مورد این بخش گزارشی ارایه کرد و گفت: در این دوره بیش از ۱۴۰۰ محصول از سوی تولید کنندگان عرضه شد که نسبت به دوره قبل سه‌و نیم برابر رشد داشته است.

 

بخش عروسک در صنعت اسباب‌بازی هنوز نوزاد است

 

نیلوفر جلیلوند مسوول بخش شهر عروسک‌ها در پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی نیز در مورد این بخش گفت: نزذدیک به ۶۰ طراح و تولیدکننده عروسک‌های بومی در بخش شهر عروسک‌ها حضور داشتند که بیش از ۷۰۰ نمونه عروسک را به مخاطبان عرضه کردند.

 

وی مهم‌ترین چالش این حوزه را مباحث آموزشی و کارگاهی عنوان کرد و بخش عروسک در صنعت اسباب‌بازی را به مثابه نوزادی دانست که برای رشد، نیازمند حمایت و آموزش است.

 

بخش بین‌الملل به جشنواره اسباب‌بازی افزوده می‌شود

 

حامد رهنما مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون نیز در سخنان کوتاهی گفت: بر اساس ارزیابی‌هایی که صورت گرفت روزانه به‌طور میانگین ۱۲ تا ۱۵ هزار نفر از جشنوار بازدید کردند که نسبت به دوره‌های قبلی رشد بسیار قابل توجهی داشت که ما را بر آن می‌دارد که برای دوره‌های بعدی این رویداد تدابیر بهتری بیاندیشیم.

 

وی افزود: تلاش خواهیم کرد با برنامه‌ریزی‌های لازم در دوره‌های بعدی، بخش بین‌الملل را نیز اضافه کنیم تا از ظرفیت‌های این حوزه نیز بتوانیم بیشتر استفاده کنیم.

 

رهنما هم‌چنین یادآور شد کمتر رویدادی را در کشور شاهدیم که پس از برگزاری نشست‌های نقد و بررسی برگزار کند که جا دارد از دبیر و مسوولان برگزاری به خاطر این مهم قدردانی کنیم.

 

در بخش پایانی این نشست کارشناسان و دست‌اندرکاران صنعت اسباب‌بازی به بیان پیشنهادها و نظرهای خود در زمینه‌ی برگزاری هرچه بهتر ششمین دوره پرداختند.

 

پخش نماهنگی از روند برگزاری جشنواره و ارایه گزارش نظرسنجی‌ها و ارزیابی‌های بخش‌های مختلف در قالب پاورپوینت از دیگربخش‌های اولین نشست بررسی فرصت‌ها و چالش‌های پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بود.

 


تعداد بازدید:80

نظرات کاربران

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر دهید.
نظر خود را وارد کنید :
نام و نام خانوادگی : ایمیل :
کد امنیتی روبرو :
 

مطالب مرتبط

راهنمای انتخاب اسباب بازی
این که کودک چگونه و چه نوع بازی ای می کند تا حد زیادی به سن و میزان تکامل او بستگی دارد. بازی ها، با توجه به محتوای آنها و تمایلات و گرایش های کودک که از اوضاع و
ایمنی اسباب بازی- اشتعال پذیری4698
آشنايي با موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران به موجب قانون
اسباب بازي - كيت‏ هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
ايمني اسباب بازي،لوازم كمك آموزشي ـ ويژگيهاي كيت;هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
اسباب بازي هاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان‏- مقررات ايمني و روشهاي آزمون
استاندارد اسباب بازيهاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان مقررات ايمني و روشهاي آزمون كه توسط كميسيون;هاي مربوط تهيه و تدوين شده و در اولين جلسه كميته ملي استاندارد مكانيك و خودرو مورخ 80/6/26مورد تصويب قرار گرفته است، اينك به استناد ماده يك قانون مواد الحاقي به قانون تاسيس موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب بهمن ماه; 1371بعنوان استاندارد ملي ايران منتشر مي;شود.
نمایشگاه Tile India در هند
یکی دیگر از نمایشگاههایی که در ژانویه 2013 در هند برگزار میشود Tile India نام دارد. این نمایشگاه نیز از تاریخ 23 الی 25 ژانویه توسط شرکتهای گروه سانیندرا برگزار میشود موقعیت مناسبی را برای فعالان این عرصه فراهم
آموزش و خلاقیت همراه با سرگرمی در LEGO LAND
گروه LEGO یک کمپانی خصوصی است که در شهر BILLUND دانمارک پایه گذاری شده است. این کمپانی به وسیله خانواده Kirk Kristiansen اداره می گردد و در سال 1932 پایه گذاری شده است. گروه لگو در زمینه
 اولین نمایشگاه صنعت اسباب بازی و دستاورد های دومین مسابقه ملی طراحی در دانشگاه شریف
برای اولین بار در سطح کشور دبیرخانه مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی