امروز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸

گروه نیازمندی ها

هیجان و ماجراجویی با 10 زیپ لاین برتر دنیا

تاریخ : 1397/08/23
هیجان و ماجراجویی با 10 زیپ لاین برتر دنیا

 

 

 

 

 

 

زیپ‌لاین‌ها از محبوب‌ترین تفریحات جالب‌توجه جوانان و گردشگران ماجراجو هستند. تصور سقوط از ارتفاع و حرکت سریع بین دو بلندی هرگز وصف شدنی نیست


1- زیپ لاین آتشفشان آرِنال | Arenal Volcano

تصور کنید در ارتفاع هستید و زیر پای شما دهانه‌ی یک آتشفشان قرار دارد، چه حسی به شما دست می‌دهد؟ نگران می‌شوید و یا شاید هم جیغ بلندی بکشید. بله، این همان حسی است که بعد از سوار شدن بر زیپ‌لاین آرِنال به شما دست می‌دهد. 
اگر اهل سفر و گردش باشید، می‌دانید کشور کاستاریکا از مهم‌ترین پاتوق‌های گردشگری و طبیعت‌گردی دنیاست و از پرطرفدارترین تفریحات هیجان‌انگیز در کاستاریکا نیز استفاده از زیب‌لاین آتشفشان 7000 ساله آرنال است. 

هزینه ورودی زیپ لاین آتشفشان آرِنال: 69 دلار

 

 

 

 

2- زیپ لاین وایهکی در نیوزلند | Waiheke Island, New Zealand

منطقه‌ی وایهکی از مهم‌ترین مناطق توریستی نیوزلند محسوب می‌شود. وجود پارک جنگلی وایهکی و بزرگ‌ترین زمین گلف نیوزلند، فرصت خوبی برای علاقه‌مندان به ورزش و تفریح فراهم می‌کند. علاوه بر گلف بازی و کمپ در پارک جنگلی، هیجان زیپ‌لاین معروف نیوزلند را هم از دست ندهید. 
از منحصربه‌فردترین ویژگی زیپ‌لاین وایهکی Waiheke نیوزلند، وجود دو خط زیپ‌لاین موازی است. بنابراین می‌توانید خود و همراهان سفرتان با همدیگر و هم‌زمان تجربه‌ی زیپ‌لاین را داشته باشید. 

هزینه ورودی زیپ‌لاین وایهکی نیوزلند: 86 تا 90 دلار 

 

 

 

3- زیپ لاین مانستر اُروکویس تُورو وِردِه | Orocovis Toro Verde

از مشهورترین زیپ‌لاین‌های چهارفصل دنیا زیپ‌لاین مانستر تُورو وِردِه در جزایر پورتوریکو است. این زیپ‌لاین 1 و نیم مایل (حدود 4.2 کیلومتر) طول دارد و به همین خاطر در سال 2016 به‌عنوان طولانی‌ترین زیپ‌لاین دنیا معرفی شد. پیشنهاد می‌کنیم زمانی که هوا بارانی است از این زیپ‌لاین استفاده کنید تا از برخوردِ قطرات باران به پوستتان زمانی که با سرعت 90 مایل بر ساعت در لابه‌لای درختان در حرکت هستید، لذت ببرید. 

قیمت حدودی زیپ لاین اُروکویس پورتوریکو: 185 دلار

 

 

4- زیپ لاین لابادی، هائیتی یا دراگون برث | Labadee

یکی از طولانی‌ترین زیپ‌لاین‌های دنیا در سطح اقیانوس زیپ‌لاین لابادی در کشور هائیتی است که با نام دراگون برث (Dragon’s Breath) هم شناخته می‌شود که به معنای نفس اژدهاست. این زیپ‌لاین در ارتفاع 500 پایی از سطح دریا قرار دارد و می‌توانید با استفاده از آن با سرعت حدود 50 مایل بر ساعت از بالای اقیانوس و جزایر هائیتی عبور کنید. 

هزینه ورودی زیپ لاین دراگون یا لابادی هائیتی: 95 تا 100 دلار

 

 

 

5- زیپ لاین اِستُو در شهر ورمانت آمریکا | Stowe, Vermont

زیپ‌لاین استو ورمانت از مشهورترین زیپ‌لاین‌های جنگلی دنیاست. به گفته گردشگران دو فصل عالی برای استفاده از زیپ لاین استو وِرمانت وجود دارد، پاییز و زمستان. جالب است بدانید بسیاری از عکس‌های سلفی از جنگل ورمانت از طریق زیپ‌لاین گرفته می‌شود. زیپ‌لاین اِستُو مانند زیپ‌لاین ویهگ نیوزلند این امکان را دارد که دو نفر هم‌زمان باهم سوار شوند. 

هزینه ورودی زیپ لاین اِستُو ورمانت: 87 تا 99 دلار

 

 

6- زیپ لاین جَگوار کیو | Jaguar Cave

کشور بلیز (Belize) که تا سال‌ها مستعمره کشورهای هم‌جوار خود بود پس از استقلال سیاسی به دلیل مدیریت درست صنعت گردشگری خود، رشد کرد و شکوفا شد. پتانسیل اصلی گردشگری بلیز به طبیعت‌گردی و گردشگری فرهنگی بر پایه تمدن مایا برمی‌گردد؛ اما علت شهرت زیپ‌لاین جَگوار بلیز آمریکای مرکزی عبور آن از غاری به همین نام است. 
در تمام ‌مسیر زیپ‌لاین، فیلم کوتاهی از سرگذشت مردم بلیز بخش می‌شود، این در حالی است که زیپ‌لاین سواران لحظه‌ای در روشنای روز و لحظه‌ای در تاریکی غار هستند. اگر به این زیپ‌لاین بروید، مسیر عبوری شما از بالای رودخانه‌ی بلیز، غار جَگوار و خانه‌های بومی است که اگر شانس یارتان باشد، می‌توانید برای چند ثانیه رقص مردم بومی بلیز و سرخ‌پوستان را مشاهده کنید. 

 

 

 

7- زیپ لاین برج ایفل فرانسه | Eiffel Tower, France

اگر شلوغی محوطه برج ایفل شما را اذیت می‌کند و یا دوست دارید سریع به طبقات بالای برج برسید، می‌توانید از زیپ‌لاین برج ایفل استفاده کنید. برج ایفل پاریس پربازدیدترین جاذبه‌ی توریستی جهان است و همیشه مملو از جمعیت می‌باشد. بنابراین شما می‌توانید با استفاده از زیپ‌لاین علاوه بر تجربه‌ی سرعت 50 مایل بر ساعت (حدودا 90 کیلومتر بر ساعت) هم‌زمان از نمای شهر پاریس نیز لذت ببرید تا به برج ایفل برسید. 

هزینه ورودی زیپ‌لاین برج ایفل: قیمت زیپ‌لاین به‌صورت ترکیبی با سایر تورهای برج ایفل حساب می‌شود. 

 

8- آیسی استِرِیت پُینت یا تنگه آلاسکا | Icy Strait Point, Alaska

آلاسکا به دلیل وجود یخچال‌های عظیم و کوه‌های متعدد در میان ورزشکاران و ماجراجویان مشهور است. یکی از بزرگ‌ترین زیبپ‌لاین‌های دنیا که بر فراز کوه و یخچال‌های طبیعی قرار دارد زیپ‌لاین آلاسکا است که وسعت تقریبی آن برابر با 18 زمین فوتبال استاندارد است. از جذابیت‌های دیگر زیپ لاین آلاسکا امکان استفاده‌ی همزمان 8 نفر از آن است. این یعنی می‌توانید به مدت یک ساعت و نیم به‌صورت تیمی هیجان عبور از ارتفاعات و جنگل آلاسکا را تجربه کنید. 

هزینه ورود زیپ لاین های آیسی استریت آلاسکا: عموما بسته به تعداد افراد و مسافتی که تمایل دارید طی کنید متفاوت است برای اطلاعات دقیق می‌توانید به 
این سایت مراجعه کنید. 

 

 

 

9- زیپ لاین دبی | Jebel Jais Flight

در میان ‌برترین‌های دنیا همیشه جایی برای نام دبی وجود دارد. در زمینه‌ی زیپ‌لاین نیز دبی خود را به رقبای دیگر رساند و توانست رکورد بلندترین زیپ‌لاین شهری دنیا را به نام خود ثبت کند. این زیپ‌لاین از رأس الخیمه دبی تا کوه جیص ادامه دارد و می‌تواند روزانه 400 نفر را جابه‌جا کند. 
زیپ‌لاین دبی که به نام پرواز بر فراز جبل جیص (Jebel Jais Flight) یا جبل جیص فلایت مشهور است، حدود ۲۸۳ کیلومتر طول و ارتفاع بالغ‌بر 1608 متر از سطح دریا دارد که معادل ۲۸ زمین فوتبال می‌شود. 

 

 

 

 

 

10-زیپ لاین دیوار بزرگ چین | Great Wall of China Zipline

نوبتی هم باشد نوبت به کشور عجیب چین می‌رسد. تصور کنید برای بازدید از دیوار بزرگ چین به‌جای قدم زدن پرواز کنید، چه حسی به شما دست می‌دهد؟
زیپ‌لاین "سیماتای" در چین چشم‌انداز فوق‌العاده زیبایی از دیوار بزرگ چین به شما می‌دهد. یعنی این بار به‌جای آنکه سلفی با پس‌زمینه‌ی دیوار چین بگیرید؛ می‌توانید عکس هوایی خاص بیاندازید. 


 
 
 

 


تعداد بازدید:227

نظرات کاربران

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر دهید.
نظر خود را وارد کنید :
نام و نام خانوادگی : ایمیل :
کد امنیتی روبرو :
 

مطالب مرتبط

بهره‌برداری از شهربازی جدید سبزوار تا اردیبهشت 92
مدیرعامل سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری سبزوار گفت: 14 دستگاه بازی خریداری شده شهربازی جدید سبزوار تا پایان اردیبهشت ماه سال 92 نصب خواهد شد.
شهردار دابودشت مازندران از بهره‌برداری از نخستین شهربازی این شهر در سال آینده خبر داد.
حسن یحیی;پور در آمل با اعلام این;که بهزودی شهربازی دابودشت نیز به بهرهبرداری می;رسد، افزود: این شهربازی در زمینی به مساحت;سه هزار متر با هزینه 200 میلیون تومانی مجهز به پارک و وسایل بازی;افتتاح می;شود.
شهرهایی برای بازی
حدس بزن اولین شهربازی دنیا چه سالی و کجا ساخته شد؟ شاید باورت نشود، اما اولین شهربازی دنیا سال ۱۵۸۳میلادی یعنی ۹۶۲شمسی در کشور دانمارک ساخته شده.اما آن شهربازی کجا و شهربازیهای امروزی کجا؟ حالا دیگر تقریباً هیچ کشوری نیست که شهربازی نداشته باشد. بعضی از کشورها چندین و چند شهربازی خیلی مجهز دارند. بیشتر این شهربازیها ثابت اند، یعنی نمیشود آنها را جابه جا کرد؛ اما قدیمها شهربازیهایی هم وجود داشت که صاحبانشان آنها را از جایی به جایی دیگر می بردند و هر
احداث باشگاه فرهنگی ورزشی پارک آبی  شهر رشت
این پروژه در محدوده کوچه فجر, واقع در بلوار ولیعصر اجرایی میشود.مساحت کل مکان پیش بینی شده برای این پروژه معادل 20000 متر مربع می باشد.این پروژه با دارا بودن قسمت های تجاری , اداری , آموزشی و تفریحی
افتتاح نخستین شهربازی تخصصی کودکان مازندران در نوشهر
شهردار نوشهر خبر داد نخستین شهربازی تخصصی کودکان در مازندران با مشارکت بخش خصوصی با هدف جذب توریست در نوشهر طی روزهای آینده افتتاح
افتتاح یک پارک موضوعی جدید تا آذر ماه 92 در دوبی ( دسامبر 2013)
یک فرد مسئول در رابطه با راه اندازی یک پارک موضوعی در دوبی اعلام کرد که این پارک که با تاخیر افتتاح خواهد شد در دسامبر 2013 مقارن با آذر 92 شروع به کار می نماید. مجموعه
هنر مفهومی برای پارک موضوعی مارول (MARVEL )دوبی با اسپایدر من و هالک
همانطور که خیلی از شما می دانید یک پارک موضوعی در حال حاضر در دست ساخت است که بر اساس ابر قدرت های کارتونی پایه ریزی شده است. بیایید نگاهی به بعضی از قسمت های هنری داخلی و خارجی