امروز پنج شنبه ۲۰ مرداد ۱۴۰۱
تازه ترین اخبار شرکت ها :

گروه نیازمندی ها

چرا داستان برای کودکان مفید است؟

تاریخ : 1398/09/16
چرا داستان برای کودکان مفید است؟

 

 

 

 

 

 داستان کوتاه کودکانه یکی از انواع داستان ها برای کودکان است که از نظر حجم کمتر از داستان های بلند می باشد. داستان گویی یکی از راه های آموزش به کودکان است که نقش بسیار موثری نیز در تربیت کودکان دارد. با کمک داستان های متنوع در سنین مختلف می توانیم، مفاهیمی که آموزش آن برای کودک بسیار سخت است را بازگو کنید. قصه کودکانه صوتی نیز محصول کار افرادی است که به حوزه کاری کودکان علاقه دارند و با تبدیل کتاب ها به صوت جذابیت داستان ها را دو چندان کرده اند.

 

 چرا داستان برای کودکان مفید است؟

فوایدی که داستان برای کودکان دارد بسیار زیاد است و در تربیت کودکان نیز تاثیر گذار است و به والدین بسیار کمک می کند. اگر برخی اختلالات رفتاری کودک خود را با گذراندن بسیاری از راه ها نتوانستید حل کنید، می توانید، با کمک داستان گویی این مشکل را برطرف کنید. شما می توانید بسیاری از آموزش ها را در قالب داستان گویی برای کودک خود بازگو کنید تاثیر این روش بسیار بیشتر از روش های دیگر است. یکی از انواع داستانها که برای کودکان وجود دارد داستان کوتاه کودکانه است. کودکان از طریق شنیدن داستان ها با تجربیات زندگی افراد مختلف آشنا می شوند و از شخصیت های داستان تاثیر می گیرند و قدرت فهم و بیان آنها افزایش می یابد و اندوخته واژه های آنها نیز بسیار گسترده می گردد. به عنوان مثال از رفتار هایی که با خواندن کتاب به کودک می توان آموزش داد، یادگیری کارهای گروهی را نام برد و دیگر اینکه کنترل خشم و ترک کردن صحنه دعوا از مزایای استفاده از کتاب است و نه گفتن در برابر خواسته های نامعقول دیگران و همدلی کردن از کمترین مسائلی است که با کمک خواندن کتاب می توان به آن دست یافت.

 

قصه کودکانه صوتی

 

 

داستان کوتاه کودکانه چه ویژگی هایی دارد؟

 داستان کوتاه کودکانه داستانی است که مرتبط با کودکان نوشته شده است و از نظر اندازه و حجم به مقدار کمتری از داستان بلند نوشته شده است. مسلما قهرمان این کتابها ، کودکان و یا با زبانی ساده تر از زبان حیوانات نوشته می شود و زبانی ساده و کودکانه دارد. این گونه داستان ها به گونه ای نوشته می شود که کودک با زمان کمی نتیجه داستان را درک کند و با شخصیت های داستان همراه شود. شاید داستان کوتاه که زودتر به نتیجه می رسند، برای کودکان دلچسب تر باشد. کودکان، بسیاری از مشکلات خود را می توانند با شنیدن این داستان ها مرتفع کنند و آنچه تا بحال نیاموخته اند با آموزش های غیر مستقیم کتاب ها فرا بگیرند. خواندن داستان بسیاری از صفات خوب را برای کودک به همراه دارد. حافظه کودک با خواندن داستان کوتاه افزایش می یابد. عکس های معنا دار کتاب های کودکان نیز به همراه شدن کودک با کتاب بسیار موثر است. عکس های کتاب های کودکان در ذهن کودکان نقش می بندد. شما با قصه‌گویی می توانید کودکان را با فرهنگ های مختلف آشنا کنید.

 

 

 

داستان کوتاه کودکانه

 

 

با قصه کودکانه صوتی آشنا شوید

 

قصه خوانی یکی از قدیمی ترین میراث گذشتگان است. خاطراتی که همه ما از صدای پدر و مادرها و پدر بزرگ ها و مادر بزرگ های خود داریم برای همیشه در ذهن ما باقی می ماند. قصه کودکانه صوتی رابطه بین کودک و والدین را بیشتر می کند و از نظر عاطفی احساس بین یکدیگر را افزایش می دهد. قصه صوتی قدرت تخیل کودک را افزایش می دهد. قدرت درک و تحلیل کودک نیز افزایش می یابد. با گوش دادن کودک به قصه کودکانه صوتی دایره لغاتش افزایش می یابد و با صدا ها و معنی کلمات آشنا می شود. زمانی که کودک قصه ها را می شنود در ذهنش ثبت می شود و تاثیر فراوان بر روی توانایی نوشتن و خواندن کودک خواهد داشت. قصه صوتی که با صداهای مختلف ضبط شده است می تواند به کودک کمک کند تا شخصیت ها را از هم تفکیک کند و به راحتی خود را در موقعیتشان قرار دهد. داستان های کوتاه کودکانه دارای رده بندی سنی می باشد هر کدام برای سنی خاص مناسب است. قصه های صوتی نیز از داستان های کوتاه کودکانه خوانده می شود و دارای جذابیت فراوانی برای کودکان در همه سنین می باشد. اگر بخواهید به انواع قصه های کودکانه صوتی دسترسی داشته باشید، می‌توانید از سایت کتابچین استفاده کنید که انواع قصه های صوتی را دارد و به راحتی می توانید از سایت دانلود کنید. سایت دارای اپلیکیشن نیز می باشد که می توانید با کمک آن به تمام امکانات سایت دسترسی داشته باشید. در پایان کلام می توانیم بگوییم، اگر توانایی خواندن یک لالایی زیبا برای کودکتان را ندارید با استفاده از این قصه های صوتی می توانید به فرزندتان کمک کنید تا زودتر بخوابد. به راحتی می توانید فایل های صوتی را به صورت رایگان دریافت کنید و برای کودک دلبندتان بگذارید و از آن لذت ببرید.

 

 

اثرات خواندن قصه برای کودکان

 


تعداد بازدید:1735

نظرات کاربران

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر دهید.
نظر خود را وارد کنید :
نام و نام خانوادگی : ایمیل :
کد امنیتی روبرو :
 

مطالب مرتبط

راهنمای انتخاب اسباب بازی
این که کودک چگونه و چه نوع بازی ای می کند تا حد زیادی به سن و میزان تکامل او بستگی دارد. بازی ها، با توجه به محتوای آنها و تمایلات و گرایش های کودک که از اوضاع و
ایمنی اسباب بازی- اشتعال پذیری4698
آشنايي با موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران به موجب قانون
اسباب بازي - كيت‏ هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
ايمني اسباب بازي،لوازم كمك آموزشي ـ ويژگيهاي كيت;هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
اسباب بازي هاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان‏- مقررات ايمني و روشهاي آزمون
استاندارد اسباب بازيهاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان مقررات ايمني و روشهاي آزمون كه توسط كميسيون;هاي مربوط تهيه و تدوين شده و در اولين جلسه كميته ملي استاندارد مكانيك و خودرو مورخ 80/6/26مورد تصويب قرار گرفته است، اينك به استناد ماده يك قانون مواد الحاقي به قانون تاسيس موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب بهمن ماه; 1371بعنوان استاندارد ملي ايران منتشر مي;شود.
نمایشگاه Tile India در هند
یکی دیگر از نمایشگاههایی که در ژانویه 2013 در هند برگزار میشود Tile India نام دارد. این نمایشگاه نیز از تاریخ 23 الی 25 ژانویه توسط شرکتهای گروه سانیندرا برگزار میشود موقعیت مناسبی را برای فعالان این عرصه فراهم
آموزش و خلاقیت همراه با سرگرمی در LEGO LAND
گروه LEGO یک کمپانی خصوصی است که در شهر BILLUND دانمارک پایه گذاری شده است. این کمپانی به وسیله خانواده Kirk Kristiansen اداره می گردد و در سال 1932 پایه گذاری شده است. گروه لگو در زمینه
 اولین نمایشگاه صنعت اسباب بازی و دستاورد های دومین مسابقه ملی طراحی در دانشگاه شریف
برای اولین بار در سطح کشور دبیرخانه مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی