امروز سه شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۸

گروه نیازمندی ها

گفتگو با آقای علیپور پارسا مدیریت محترم شرکت میدامان

تاریخ : 1393/06/17
گفتگو با آقای علیپور پارسا مدیریت محترم  شرکت میدامان

جهت تهیه گزارش از پنجمین نمایشگاه مادر, نوزاد و کودک mbc 2014 سری به غرفه شرکت میدامان زدیم و گفتگویی را با آقای علیپور پارسا انجام دادیم که در زیر می خوانید:

1-لطفا مجموعه خودتان را به طور مختصر معرفی کنید و بفرمایید چگونه شد که این کار را شروع کردید

علاقه به کارهای چوبی وبازی های فکری همیشه در ذهن من بود و خیلی مایل بودم که کارهای تولیدی به درد عموم مردم بخورد .همیشه هدف من این بود که کار بدون کیفیت تولید نکنیم که مردم بگویند جنس ایرانی خوب نیست. این بود که از سال 90 شروع به تحقیقات و انجام کارهای مقدماتی کردیم و از اواسط سال 91 کار تولید بازی فکری را شروع کردیم. ابتدائا با بلوک های چوبی شروع کردیم. با توجه به اینکه ساخت اشکال مختلف با این قطعات جذاب است , محدودیت ندارد و هرکسی می تواند با خلاقیت ذهن خود اشکال مختلفی را بسازد. تمام افراد خانواده , مهدکودک ها , دانشجوها  می توانند از این بلوکها استفاده نمایند.

2-چه محصولات دیگری تولید کرده اید؟

پس از تولید این محصول زمانی که می خواستیم این محصول را به طور عمده عرضه نماییم متوجه شدیم که مشتریان تمایل به خرید تک محصولی ندارند و این مسئله باعث شد تا ما روی تولید محصولات دیگری تحقیق کنیم. دلمان نمی خواست که محصول تولیدی ما کپی برداری از روی محصولات خارجی باشد این بود که پس از مدتها مطالعه محصول جدیدی را به نام میداکا تولید کردیم. میداکا از چند قطعه تشکیل شده که در هم درگیر میشود . ماده اولیه این محصول از اروپا وارد میشود که تقریبا مشابه MDF  می باشد ولی با آن تفاوت دارد.

محصول دیگر تنگرام هست که در نمونه های خارجی از 7 قطعه تشکیل شده و در نمونه تولیدی ما دارای 8 قطعه می باشد که کاملا می تواند مفهوم قرینه سازی را به کودکان آموزش دهد. تنگرام یکی از بازی های فکری بسیار خوب جهت آموزش در مدارس می باشد.

محصول دیگری که جنبه آموزشی دارد و ما آنرا تولید کردیم کفش چوبی است  که به کودکان آموزش بستن بند کفش را می دهد. این اسباب بازی دارای یک سی دی آموزشی است که سه مدل بستن بند کفش را به کودکان آموزش می دهد. این ایده از آنجا ناشی شد که پسرم تمایلی به پوشیدن کفشهای بند دار نداشت و همیشه دنبال کفشهای بدون بند و یا چسب دار بود. لذا این وسیله کمک زیادی به والدین می کند تا فرزندانشان بستن بند کفش را یاد بگیرند.

بند کفش آموزشی

از دیگر محصولات می توانیم به کاتامینو که مشابه اجناس خارجی است اشاره کرد .

جیجرو بازی فکری جالبی می باشد که از جنس همان میداکا تولید میشود ولی قطعات در ضخامت 8 میلی متر و توسط دستگاه CNCبرش می خورند. زمانی که قصد داریم کودکان را از پای کامپیوتر بلند کنیم باید جایگزین مناسبی را در اختیارشان قرار دهیم. این وسیله امکان چیدن بیش از 100 حالت را دارد.و برای افراد مسن این می تواند به جلوگیری از آلزایمر کمک نماید.

جیجرو

میداکا

- آیا محصولات شما دارای مجوز هستند؟

بله تمام محصولات ما در شورای نظارت بر اسباب بازی ثبت شده اند.

4-مشتریان ممکن است مایل باشند تا  قیمت محصولات شما را بدانند.

تنگرام 17500 تومان , جیجرو 29500 تومان, میداکا 7500 تومان, دومینو چوبی 29000 تومان , کفش آموزشی به همراه سی دی 14000 تومان هستند.

بسته بندی های مختلفی برای این وسایل هست مثلا بلوک ها یچوبی در بسته های 50 تایی و 100 تایی و 500 تایی حرفه ای عرضه میشوند.

5- شما در اکثر نمایشگاهها شرکت می کنید. آیا بازخورد نمایشگاهها برای شما مناسب است؟

به دلیل اینکه ما می خواهیم محصول ایرانی را به مردم معرفی کنیم و سعی می کنیم که محصول با کیفیتی را عرضه کنیم لذا در نمایشگاهها شرکت می کنیم. البته گاهی اوقات همزمانی با چند نمایشگاه برای ما خوب نیست چون تعداد بازدید کننده ها کاهش می  یابد ضمن اینکه زمان برگزاری نمایشگاه هم مهم است.

6- آیا در نمایشگاههای خارجی شرکت می کنید؟

به عنوان غرفه دار خیر ولی در از بعضی نمایشگاهها به عنوان بازدید کننده حضور داشتم.

7- آیا از خدمات بازی سایت به عنوان پایگاه اطلاع رسانی بازی و سرگرمی رضایت دارید؟

بله ایمیلهای اطلاع رسانی خیلی مفید هستند.

 

8- ممنون از وقتی که به ما دادید.

من هم از شما تشکر می کنم و امیدوارم که موفق باشید


 


تعداد بازدید:1206

نظرات کاربران

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر دهید.
نظر خود را وارد کنید :
نام و نام خانوادگی : ایمیل :
کد امنیتی روبرو :
 

مطالب مرتبط

راهنمای انتخاب اسباب بازی
این که کودک چگونه و چه نوع بازی ای می کند تا حد زیادی به سن و میزان تکامل او بستگی دارد. بازی ها، با توجه به محتوای آنها و تمایلات و گرایش های کودک که از اوضاع و
ایمنی اسباب بازی- اشتعال پذیری4698
آشنايي با موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران به موجب قانون
اسباب بازي - كيت‏ هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
ايمني اسباب بازي،لوازم كمك آموزشي ـ ويژگيهاي كيت;هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
اسباب بازي هاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان‏- مقررات ايمني و روشهاي آزمون
استاندارد اسباب بازيهاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان مقررات ايمني و روشهاي آزمون كه توسط كميسيون;هاي مربوط تهيه و تدوين شده و در اولين جلسه كميته ملي استاندارد مكانيك و خودرو مورخ 80/6/26مورد تصويب قرار گرفته است، اينك به استناد ماده يك قانون مواد الحاقي به قانون تاسيس موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب بهمن ماه; 1371بعنوان استاندارد ملي ايران منتشر مي;شود.
نمایشگاه Tile India در هند
یکی دیگر از نمایشگاههایی که در ژانویه 2013 در هند برگزار میشود Tile India نام دارد. این نمایشگاه نیز از تاریخ 23 الی 25 ژانویه توسط شرکتهای گروه سانیندرا برگزار میشود موقعیت مناسبی را برای فعالان این عرصه فراهم
آموزش و خلاقیت همراه با سرگرمی در LEGO LAND
گروه LEGO یک کمپانی خصوصی است که در شهر BILLUND دانمارک پایه گذاری شده است. این کمپانی به وسیله خانواده Kirk Kristiansen اداره می گردد و در سال 1932 پایه گذاری شده است. گروه لگو در زمینه
 اولین نمایشگاه صنعت اسباب بازی و دستاورد های دومین مسابقه ملی طراحی در دانشگاه شریف
برای اولین بار در سطح کشور دبیرخانه مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی