امروز جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹
تازه ترین اخبار شرکت ها :

گروه نیازمندی ها

گنبدکاووس صاحب شهر بازی مدرن می‌شود

تاریخ : 1399/02/10
گنبدکاووس صاحب شهر بازی مدرن می‌شود


شهردار گنبدکاووس اعلام کرد که با مشارکت سرمایه‌گذار بخش خصوصی، شهربازی مدرن در بخشی از بوستان ۷ هکتاری داریوش این شهر احداث می‌شود.

منصور طعنه گنبدی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: احداث شهربازی با بخش خصوصی در قالب قرارداد "بی او تی" (BOT) نهایی شده و در آینده‌ای نزدیک ساخت آن آغاز می‌شود.

قرارداد بی او تی(BOT) به قراردادهای ساخت، بهره‌برداری، انتقال و واگذاری گفته می‌شود که در آن شرکت و یا مجموعه‌ای از شرکت‌ها پس از اخذ امتیاز، پروژه‌های سنگین مالی را اجرا خواهند کرد و پس از طی شدن بازه زمانی مشخص، از پروژه‌های مذکور نفع خواهند برد و سپس پروژه را به طوری که امکان فعالیت کامل بر روی آن وجود داشته باشد به صورت بلاعوض، به طرف دیگر واگذار می‌کنند.

شهردار گنبدکاووس همچنین از خرید کارگاه سنگ شکن و معدن ۵.۵ هکتاری متصل به آن با هزینه ۱۸ میلیارد ریالی خبر داد و گفت: با این اقدام سالانه ۲۰ میلیارد ریال در هزینه های شهرداری صرفه‌جویی شد.

وی تعمیر و بازسازی کارخانه آسفالت با ظرفیت تولید ۱۲۰ تن در ساعت را از دیگر اقدامات زیربنایی شهرداری گنبدکاووس نام برد و اضافه کرد: تجهیزات این کارخانه مدت ها بلا استفاده رها شده بود که با هزینه یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی تعمیر و راه اندازی شد.

شهردار گنبدکاووس از شناسایی ۱۶ نقطه گره ترافیکی و ۱۳ مورد نقطه مستعد آبگرفتگی خبر داد و گفت: اقدامات لازم برای رفع این نقاط با اصلاح هندسی معابر، ایجاد دوربرگردان یا میدان و نیز احداث کانال یا لوله‌گذاری با قطر یک متر برای هدایت آبهای سطحی در حال انجام است.

طعنه گنبدی همچنین با یادآوری خسارت هزار و ۸۰۰ میلیارد ریالی سیل پارسال به تاسیسات شهری گنبدکاووس افزود: برای جبران خسارت سیل پرداخت ۲۱۰ میلیارد ریال اعتبار از منابع استانی و کشوری برای این شهرداری پیش بینی شده که تاکنون ۱۵۰ میلیارد ریال تخصیص یافت.

وی اضافه کرد: اعتبارات تخصصی در سه بخش بهبود عبور و مرور شهری و آسفالت معابر، لوله‌گذاری بتنی و احداث کانال‌های هدایت آب‌های سطحی و اجرای دیوار حفاظتی در دو رودخانه گرگانرود و چهل چای واقع در قسمت شمالی و جنوبی شهر گنبدکاووس درحال هزینه است.

بودجه امسال شهرداری گنبدکاووس هزار و ۲۰ میلیارد ریال است.

شهر گنبدکاووس ۱۶۵ هزار نفر جمعیت و دو هزار و ۲۰۰ هکتار وسعت دارد.منبع
تعداد بازدید:47

نظرات کاربران

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر دهید.
نظر خود را وارد کنید :
نام و نام خانوادگی : ایمیل :
کد امنیتی روبرو :
 

مطالب مرتبط

برپایی بازار ملی هشتمین جشنواره پویانمایی تهران از 14 الی 17 اسفند 91
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، این سومین بازار ملی پویانمایی است که در حاشیه جشنواره بین المللی پویانمایی تهران برگزار میشود
ارزیابی پریت پارن داور بین‌المللی انیمیشن در جشنواره بین المللی پویا نمایی تهران
جشنواره پویانمایی تهران در سطح بالایی قرار دارد.
بازی رایانه‌ای "سودکو" مجوز ساخت دریافت کرد
شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی های رایانهای برای یک بازی جدید با سبک مسابقهای ;پروانه
بازی رایانه‌ای "جزیره ابوموسی" در جشنواره خلیج فارس معرفی می‌شود
بازی رایانه ای "جزیره ابوموسی" که با حمایت بنیاد ملی بازی های رایانه ای ساخته شده در جشنواره ملی خلیج
بازی رایانه‌ای "منظومه شمسی" مجوز ساخت دریافت کرد
شورای صدور پروانه ساخت بنیاد ملی بازی
برگزاری کارگاه آموزشی روباتیک
این کارگاه توسط دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی