امروز یکشنبه ۲۵ مهر ۱۴۰۰
تازه ترین اخبار شرکت ها :

گروه نیازمندی ها

برپایی نگارخانه عروسک‌ها در جشنواره ملی اسباب‌بازی

تاریخ : 1398/10/14
برپایی نگارخانه عروسک‌ها در جشنواره ملی اسباب‌بازی


 

 

 

برپایی نگارخانه عروسک ها در جشنواره ملی اسباب بازی

 

نمایشگاه آثار طراحان و عروسک‌سازان با نمایش ۱۰۴ عروسک ایرانی در پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در معرض بازدید عموم قرار گرفته بود.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ۱۰۴ عروسک ایرانی که در نگارخانه مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون در طول پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی به معرض نمایش درآمده‌  بودند، از بین ۲۱۶ عنوان عروسک انتخاب شده‌اند.

 

این عروسک‌ها طراحی بومی- ایرانی دارند. برخی از آن‌ها براساس قصه‌های قدیمی ایرانی ساخته شده‌اند و حتی بعضی از آنان بازآفرینی عروسک‌های قدیمی‌تر هستند.

 

بر اساس این خبر، «شهر عروسک‌» که در آن ۶۰ طراح عروسک، عروسک‌هایشان را در معرض نمایش و فروش گذاشتو داوری جداگانه بخش عروسک از جمله بخش‌هایی است که برای اولین بار در دوره پنجم جشنواره اسباب‌بازی دایر شده‌ بود.

 

به‌گفته ویدا ملکی رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی بعد از برگزاری این دوره از جشنواره، کارگروه‌های مختلفی از جمله کارگروه عروسک در این شورا تاسیس خواهد شد.

 

منبع

 


تعداد بازدید:827

نظرات کاربران

شما هم میتوانید در مورد این مطلب نظر دهید.
نظر خود را وارد کنید :
نام و نام خانوادگی : ایمیل :
کد امنیتی روبرو :
 

مطالب مرتبط

راهنمای انتخاب اسباب بازی
این که کودک چگونه و چه نوع بازی ای می کند تا حد زیادی به سن و میزان تکامل او بستگی دارد. بازی ها، با توجه به محتوای آنها و تمایلات و گرایش های کودک که از اوضاع و
ایمنی اسباب بازی- اشتعال پذیری4698
آشنايي با موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران به موجب قانون
اسباب بازي - كيت‏ هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
ايمني اسباب بازي،لوازم كمك آموزشي ـ ويژگيهاي كيت;هاي شيمي و علومي كه با شيمي ارتباط دارند
اسباب بازي هاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان‏- مقررات ايمني و روشهاي آزمون
استاندارد اسباب بازيهاي شناور در آب و تجهيزات كمك شناوري كودكان مقررات ايمني و روشهاي آزمون كه توسط كميسيون;هاي مربوط تهيه و تدوين شده و در اولين جلسه كميته ملي استاندارد مكانيك و خودرو مورخ 80/6/26مورد تصويب قرار گرفته است، اينك به استناد ماده يك قانون مواد الحاقي به قانون تاسيس موسسه استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب بهمن ماه; 1371بعنوان استاندارد ملي ايران منتشر مي;شود.
نمایشگاه Tile India در هند
یکی دیگر از نمایشگاههایی که در ژانویه 2013 در هند برگزار میشود Tile India نام دارد. این نمایشگاه نیز از تاریخ 23 الی 25 ژانویه توسط شرکتهای گروه سانیندرا برگزار میشود موقعیت مناسبی را برای فعالان این عرصه فراهم
آموزش و خلاقیت همراه با سرگرمی در LEGO LAND
گروه LEGO یک کمپانی خصوصی است که در شهر BILLUND دانمارک پایه گذاری شده است. این کمپانی به وسیله خانواده Kirk Kristiansen اداره می گردد و در سال 1932 پایه گذاری شده است. گروه لگو در زمینه
 اولین نمایشگاه صنعت اسباب بازی و دستاورد های دومین مسابقه ملی طراحی در دانشگاه شریف
برای اولین بار در سطح کشور دبیرخانه مسابقه ملی طراحی و ساخت اسباب بازی